Klikněte a podívejte se na skvělé video :)

Minitenis
Minitenis je hra která je určena pro hráče 6 - 7 let. Hraje se přes tenisovou síť s měkkými míči, kdy se míč odráží zkrácenou raketou na druhou polovinu dvorce. Pravidla jsou upravena pro tuto věkovou kategorii.

Proč minitenis?
Minitenis umožňuje dětem formou hry rozvíjet všechny herní dovednosti.Minitenis je při správném metodickém postupu a při postupném zdokonalování na malém dvorci pro mladé hráče nenáročný a zábavný.
V minitenise používáme speciální (měkké) míče, pomocí nichž si hráči osvojí celou škálu tenisových úderů, trénují se různé herní situace, dbá se na přesnost umístění míče, neprosazuje se technika. Hráči hrají soutěže o body prostřednictvím cvičných zápasů. Přítomnost trenéra při tréninku je důležitá v roli pozorovatele, nikoliv hrajícího trenéra.

Co není vhodné pro minitenis?
Pro minitenis nejsou vhodné tenisové míče určené pro babytenis nebo závodní tenis pro jejich váhu a vyšší odskok. Z tohoto důvodu je hra s těmito míči pro děti velmi problematická. S jinými něž měkkými míči dochází k neúspěchům ve hře a tím by se podporovala nechuť dítěte o tuto pohybovou aktivitu.

Hra o body.
Zápas v minitenise se hraje do deseti bodů. Ve hře o body hrají mezi sebou chlapci s dívkami dohromady.
Důležité je vychovávat děti k fair play a naučit je vést tenisový zápas k potěšení ze hry.

Základní informace o zabezpečení minitenisu.
Dvorec - rozměr
Rakety - velikost
Míče – určené pro minitenis

Máte nějaké dotazy k tenisové škole? Neváhejte se nás zeptat, my Vám rádi odpovíme.

SPONZOR MINITENISU

Chcete podpořit budoucí šampióny? Staňte se partnerem projektu MINI tenis.

Hledáme sponzora pro začínající hráče. Veškerá darovaná částka půjde na projekt MINI tenisu, a to na nákup sportovního materiálu, výrobu reklamních triček MINI TENIS s Vaším logem a případně na náklady spojené s provozem (pronájem dvorců, plat trenéra) - tím se sníží platba dětí za trénink.

Jste úspěšní ve svém podnikání, pomozte našim nejmenším. Umístíme Vaše logo na propagačních materiálech MINI tenisu a na těchto webových stránkách a nabízíme propagaci Vaší firmy na klubových akcích.

V případě zájmu pište na info@toptennis.org nebo volejte 777 15 75 18

 

Děkujeme