Historie klubu

Když v roce 1924 několik úředníků závodu Ferrum za pomoci ředitelství zakládalo tenisový oddíl, nikdo jistě netušil, že malé městečko Frýdlant nad Ostravicí v budoucnosti bude tenisovou velmocí.

Z oddílu LTK, který začínal se dvěma regulérními dvorci z r. 1936 - 1938 byl po válce a r. 1948 postaven 3. dvorec. Je nutno dodat, že díky řediteli p. Alstenovi byla ve Frýdlantě hrána tenisová liga, které se zúčastnili všichni přední hráči republiky v čele s Jaroslavem Drobným, Vodičkou, Šolcem, Štaubrovou, Parmovou, Bašnou a dalšími.

Po roce 1948, kdy museli opustit své posty v závodě Ferrum všichni funkcionáři, se žezla musela chopit mladší generace. A tak nastoupili Tomek Milan, Kaňák Antonín, Prachař Josef, Kothová Julie a další.

Další dva dvorce byly svépomocí budovány několik let postupně od roku 1969 za pomoci předsedy TJ pana Milaty a v roce 1971 byly pod vedením Josefa Prachaře dokončeny. V průběhu této doby došlo k výraznému rozvoji tenisu. První družstvo bylo účastníkem moravské divize. Počet členů byl kolem 80-ti.

V roce 1965 došlo k rekonstrukci dvorců 1, 2, 3 na velkorozměrové(22x42 m) a byla vybudována tréninková zeď. V roce 1992 byl dobudován dvorec číslo 7.

Pan Josef Prachař byl vyznamenán " Za rozvoj českého tenisu " a medailí K. Koželuha za dlouholetou práci v tenisu (60 let)

Přichodem pana Ing. Petra Neorala se začala psát nová éra frýdlantského tenisu. Od roku 1997 se za jeho podpory hrála ve Frýdlantu Extraliga dospělých, mládežnické týmy postupovaly pravidelně na Mistrovství České republiky. Byly dobudovány další dva venkovní dvorce, ale hlavně byla postavena tenisová hala. Tři tréninkové dvorce a jeden centrální dvorec i v současné době patří k největšímu zastřešenému areálu na Moravě.

Po jeho odchodu a hlavně bez jeho významné finanční podpory došlo k odchodu mnoha talentů do klubů, které těmto hráčům nabízeli významné finanční podpory, kterým frýdlantský klub nemohl konkurovat.

V současné době stavíme hlavně na výchově vlastních talentů. Tenisová školička po roce svého fungování přináší nové hráče, kteří jednou jistě navážou na úspěšnou historii frýdlantského tenisu.